Fotbal Londýn - Anglie

Hotel Holiday Inn Park Royal***
Termin: 22.10.2019 - 25.10.2019
Letadlo Boeing 737-8AS
Letiště Brno - Londýn - Brno
Cestovní kancelář Czechsporttravel.cz
   
   

náš dopravní prostředek Brno - Stansted (40 km od Londýna) - Brno

 

Moje navštívená místa:

Tower Bridge Tower Bridge je kombinovaný visutý a zvedací most v Londýně nad řekou Temží. Stojí nedaleko hradu Tower a spojuje londýnské City s městskou částí Tower Hamlets, která hraničí se čtvrtí Southwark. Někdy bývá chybně zaměňován s London Bridge, který stojí o necelý kilometr dále proti proudu.
London Bridge London Bridge je most přes řeku Temži v Londýně mezi Cannon Street Railway Bridge a Tower Bridge, spojující City a Southwark. Do roku 1750, kdy byl otevřen Westminster Bridge, byl jediným spojením břehů Temže v Londýně
Sky Garden   (https://kulturio.cz/sky-garden-londyn/) Sky Garden je veřejná zahrada, která se rozprostírá na třech posledních podlažích 160 metrů vysokého mrakodrapu s 360° vyhlídkou a terasou pod širým nebem. Návštěvníky neláká jen na vyhlídku, ale také na jídlo. Můžete si dát něco malého k zakousnutí nebo k pití ve Sky Pod Bar, zajít na večeři do Fenchurch Restaurant nebo si dát pozdní snídani v Darwin Brasserie   
Národní galerie, Trafalgar Square, Londýn, Velká Británie Národní galerie v Londýně je sbírka obrazů starých mistrů, jejíž budova se nachází na severní straně Trafalgarského náměstí. Národní galerie byla založena roku 1824. Najdeme zde více než 2300 obrazů z období mezi lety 1250 a 1900 z národní umělecké sbírky Velké Británie
Westminsterské opatství Westminsterské opatství – oficiální označení Kolegiátní chrám svatého Petra ve Westminsteru je chrám Anglické církve ve stavebním tvaru katedrály, postavený převážně v gotickém slohu, nacházející se v Londýnském obvodu Westminster, nedaleko od Westminsterského paláce. 
Londýnské oko Obří kolo nabízející cestujícím nesrovnatelný pohled na městské památky z ptačí perspektivy. Londýnské oko, anglicky London Eye je od roku 1999 největší vyhlídkové kolo v Evropě. Je vysoké 135 m a stojí na západním okraji Jubilee Gardens na jižním nábřeží řeky Temže v Londýnském obvodu Lambeth mezi Westminsterským a Hungerfordským mostem.
Buckinghamský palác Buckinghamský palác je oficiální londýnské sídlo britského panovníka a největší královská pracovna na světě. Výraz Buckinghamský palác nebo jen palác je pojem používaný pro označení vyjádření pocházející od členů královské rodiny
Emirates Stadium Ashburton Grove, ze sponzorských důvodů známý jako Emirates Stadium, nebo jednoduše Emirates, je fotbalový stadion nacházející se ve čtvrti Islington, na severu Londýna. Je domácím stadionem Arsenalu. Se svou kapacitou 60 361 diváků je Emirates třetí největší fotbalový stadion v Anglii, hned po Wembley a po Old Trafford. Je také čtvrtým největším fotbalovým stadionem ve Spojeném království.
Westminster Bridge Westminster Bridge je most pro silniční a pěší dopravu přes řeku Temži v Londýně mezi Lambeth Bridge a Hungerford Bridge. Spojuje londýnské obvody Westminster a Lambeth. Současný most, který nahradil původní most stojící zde od roku 1750, byl otevřen roku 1862. 
Downing Street Downing Street je známá ulice v centru Londýna, na níž se nacházejí budovy, které slouží již více jak dvě století jako sídlo dvou nejdůležitějších představitelů vlády Velké Británie – předsedy vlády a ministra financí. Nejznámější adresou v této ulici je Downing Street číslo 10 – oficiální sídlo britského premiéra.
Big Ben 16patrová gotická hodinová věž a národní symbol u východní části budovy Parlamentu Spojeného království
Britské muzeum Obří expozice památek z celého světa včetně egyptských mumií a soch ze starověkého Řecka.

Emirates Stadium

vnitřní vybavení

občerstvení v poločase pro naše vstupenky bylo vše zdarma

 

Buckinghamský palác 

 

Sky Garden

vnitřní zahrada v 35 patře + kavarna

Sky Garden z čelní strany

 

 

Londýnské oko    výška 135m

 

Tower Bridge

 

The Castle  https://www.castlenorthacton.co.uk

pravá stylová restaurace v Londýne kousek od našeho hotelu

bar

na výběr 12 druhů piv

 

Double_decker  klasický autobus v Anglii

 

Westminsterské opatství

 

Westminsterský palác 

Nejvíce známe jídlo v Anglii je Fish & Chips